حرکت نژادپرستانه دیگر از سوی آمریکا؛ گزارشگر سی ان ان مقابل دوربین بازداشت شد

به گزارش وبلاگ مهر، فارس نوشت: پلیس ایالات متحده در ادامه رفتارهای نژادپرستانه با شهروندان رنگین پوست این کشور، گزارشگر یک شبکه آمریکایی را حین پخش زنده بازداشت کرد.

حرکت نژادپرستانه دیگر از سوی آمریکا؛ گزارشگر سی ان ان مقابل دوربین بازداشت شد

گزارشگر شبکه سی.اِن.اِن که مشغول تهیه خبر از اعتراضات عمومی ضد خشونت پلیس آمریکا علیه رنگین پوستان در شهر مینیاپولیس بود، بازداشت شد.

نیروهای ضد شورش آمریکا امروز (آدینه به وقت تهران) عمر خیمنز گزارشگر سیاهپوست سی ان ان و تیم همراه وی را به دلیل تهیه گزارش از تظاهرات مردم مینیاپولیس بازداشت کرد و حتی به کارت های شناسایی آنها نیز اهمیتی نداد.

در این تصاویر که به صورت زنده در حال پخش از این شبکه آمریکایی بود، نیروهای امنیتی بدون ارائه دلیل موجه خیمنز و دیگر اعضای تیم تصویربرداری را دستبند زده و به سمت خودرو راهنمایی می نمایند.

این تصاویر بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته و ضمن به همراه داشتن نقدها فراوان از تداوم رفتار خشن و نژادپرستانه پلیس آمریکا، آتش خشم معترضان را شعله ورتر کرد.

وبگاه شبکه سی ان ان نیز نوشت که گویا نیروهای پلیس متوجه نبودند دوربین روشن و در حال فیلمبرداری زنده است.

تصاویری که فیلمبردار همراه خیمنز از شرایط شهر مینیاپولیس گرفته است، نشان می دهد که این محله ها بیشتر شبیه مناطق جنگ زده شده اند تا یک شهر آمریکایی. اموال عمومی تخریب شده، شیشه های ساختمان ها شکسته، فروشگاه ها غارت شده و نظامیان آمریکایی به میزان گسترده در سطح شهر پراکنده هستند.

روز دوشنبه بود که یک افسر پلیس سعی کرد با رفتاری خشن، جورج فلوید سیاهپوست 40 ساله را که غیرمسلح بود، بازداشت کند. تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می داد که آن پلیس آمریکایی، زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود.

این رفتار خشونت آمیز که نهایتاً منجر به مرگ فلوید شد، تظاهرات گسترده رنگین پوستان آمریکایی را در شهر مینیاپولیس و چند شهر دیگر عظیم این کشور در پی داشت.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "حرکت نژادپرستانه دیگر از سوی آمریکا؛ گزارشگر سی ان ان مقابل دوربین بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت نژادپرستانه دیگر از سوی آمریکا؛ گزارشگر سی ان ان مقابل دوربین بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید