خبرنگاران هیات قایقرانی خراسان شمالی 8 پله ارتقا یافت

به گزارش وبلاگ مهر، بجنورد- خبرنگاران- رییس هیات قایقرانی خراسان شمالی گفت: براساس ارزیابی های جدید فدارسیون قایقرانی، این هیات ورزشی در استان که پیش از این در رده سیزدهم قرار داشت امسال به رده پنجم صعود کرد.

خبرنگاران هیات قایقرانی خراسان شمالی 8 پله ارتقا یافت

هادی راضیان روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار وبلاگ مهر گفت: با تلاش قایقرانان و تمامی دست اندرکاران، هیات قایقرانی استان بر اساس اعلام فدراسیون در بین استان های کشور، رتبه پنجم را کسب کرد و هم اکنون جزو هیات های ورزشی برتر کشور است.

وی با اشاره به کسب سهمیه تیم قایقرانی استان برای حضور در لیگ برتر اعلام نمود: امسال تیم قایقرانی خراسان شمالی با نام شهرداری بجنورد در دو بخش آقایان و بانوان در لیگ برتر حضور خواهد یافت.

راضیان با اشاره به عناوین قهرمانی قایقرانی استان، یادآورشد: این هیات در کارنامه ورزشی خود، قهرمانی و نایب قهرمانی جهان، قهرمانی و نایب قهرمانی آسیا در بخش روئینگ و دراکوت بون را دارد.

رییس هیات قایقرانی خراسان شمالی با اشاره به اینکه این رشته ورزشی جزو رشته های هزینه بر و نیازمند حامی مالی است، شرح داد: هم اکنون 200 قایقران استان در این رشته ورزشی فعالیت می کنند که نیمی از ورزشکاران را بانوان تشکیل می دهند.

وی با اشاره به برگزاری اردوی تیم ملی در خراسان شمالی گفت: اردیبهشت سال آینده این استان میزبان اردوی تیم ملی قایقرانی کشور خواهد بود.

به گزارش وبلاگ مهر، هم اکنون کمیته های قایقرانی خراسان شمالی در رشته های دراگون بوت، کاناپولو، آب های آرام، رویینگ، آب های خروشان، استعدادیابی، داوران و مربیان و مسابقات این رشته ها نیز در شهرهای بجنورد، شیروان، فاروج، مانه و سملقان، اسفراین و جاجرم فعال است.

خراسان شمالی 29 هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب 49 هیات ورزشی فعال هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هیات قایقرانی خراسان شمالی 8 پله ارتقا یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هیات قایقرانی خراسان شمالی 8 پله ارتقا یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید