عبور استقلال از آلومینیوم و ماندن در صدر، جان تازه آبیها برای دربی

به گزارش وبلاگ مهر، در ادامه رقابت های هفته دهم لیگ برتر فوتبال عصر امروز تیم فوتبال استقلال در استادیوم آزادی میزبان آلومینیوم اراک بود که این ملاقات با رجحان 2 بر صفر آبی پوشان به انتها رسید. ارسلان مطهری در دقیقه 38 و مهدی قایدی در دقیقه 73 برای استقلال گل زدند.

عبور استقلال از آلومینیوم و ماندن در صدر، جان تازه آبیها برای دربی

نیمه اول این ملاقات هر چند بیشتر در اختیار استقلال بود اما شاگردان رسول خطیبی نیز موقعیت هایی را برای رسیدن به گل داشتند اما رشید مظاهری مثل ملاقاتهای گذشته در چند صحنه اجازه نداد دروازه اش باز گردد و مقابل حملات تیم اراکی ایستاد.

ترکیب تیم فوتبال استقلال در ملاقات با آلومینیوم

در حالی که تیم آلومینیوم حملاتی را روی دروازه استقلال پی ریزی نموده بود، در دقیقه 38 تیم میزبان با ضربه زیبای ارسلان مطهری به گل فزونی دست پیدا کرد. مطهری که در هفته اول یک گل برای استقلال به ثمر رسانده بود پس از چندین هفته بالاخره قفل پایش باز شد و دوباره گلزنی کرد.

ترکیب تیم فوتبال آلومینیوم در ملاقات با استقلال

در دقایق باقی مانده از نیمه اول تیم استقلال بازهم به حملاتش ادامه داد تا تعداد گل هایش را بیشتر کند اما در رسیدن به این مهم پیروز نبود تا نیمه نخست با فزونی یک بر صفر شاگردان محمود فکری به سرانجام برسد.

نیمه دوم هم جذابیت های خاص خودش را داشت و هر دو تیم برای رسیدن به گل کوشش کردند. استقلال که به نظر می رسید نسبت به ملاقاتهای گذشته از فرایند هجومی تری سود می برد موقعیت هایی را روی دروازه مهمان اراکی ایجاد کرد اما در رسیدن به گل چندان پیروز نبود.

مهدی قایدی که نسبت به ملاقاتهای گذشته سرحال تر نشان می داد در چند فرصت تا نزدیکی باز کردن دروازه حریف پیش رفت اما در زدن ضربه آخر دقت لازم را نداشت و نتوانست به تعداد گل هایش اضافه کند.

در دقیقه 68 آلومینیوم تا نزدیکی دروازه استقلال پیش رفت و صاحب یک فرصت خوب برای گلزنی شد اما شوت بازیکن این تیم با برخورد به بدن مدافع استقلال از جهت دروازه دور شد تا جدال دو تیم برای رسیدن به گل ادامه داشته باشد.

رشید مظاهری یکی از خوب های استقلال در ملاقات با آلومینیوم بود و بارها دروازه اش را نجات داد

در دقیقه 70 محمود فکری یک بازیکن تازه از مصدومیت برگشته را به میدان فرستاد تا برای دربی آماده گردد. شیخ دیاباته که چند هفته ای به دلیل مصدومیت غایب بود به جای احمد موسوی وارد زمین شد تا در شرایط بازی برای ملاقات با پرسپولیس قرار بگیرد.

سه دقیقه بعد از حضور شیخ دیاباته استقلال به گل دوم رسید. در این صحنه مهدی قایدی با پاسی که شیخ دیاباته به او داد راهی محوطه جریمه حریف شد با ضربه ای که به توپ زد برای دومین بار دروازه آلومینیوم را باز کرد تا کار آبی ها برای رسیدن به یک پیروزی آسان تر گردد.

در دقایق سرانجامی استقلال سعی در کنترل بازی و رسیدن به یک پیروزی شیرین و با ارزش داشت که به خواسته اش هم رسید و توانست سه امتیاز این بازی را قبل از دربی به خود اختصاص دهد. شاگردان فکری با این پیروزی 18 امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به صنعت نفت و یک بازی کمتر نسبت به این تیم در صدر جدول باقی ماند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عبور استقلال از آلومینیوم و ماندن در صدر، جان تازه آبیها برای دربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبور استقلال از آلومینیوم و ماندن در صدر، جان تازه آبیها برای دربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید