نتیجه نمونه های دوپینگ وزنه برداران اعلام شد

به گزارش وبلاگ مهر، رییس فدراسیون پزشکی ورزشی از معین شدن نتایج نمونه های دوپینگ وزنه برداران و اعلام آن به فدراسیون وزنه برداری اطلاع داد و خاطرنشان کرد: هیچ مورد مثبتی در میان نمونه های گرفته شده، وجود نداشته است.

نتیجه نمونه های دوپینگ وزنه برداران اعلام شد

به گزارش وبلاگ مهر، علی مرادی، رییس فدراسیون وزنه برداری 12 بهمن ماه امسال در خصوص ابهام در ارسال نمونه های دوپینگ وزنه برداری برای آزمایش و گلایه از ستاد ملی مبارزه با دوپینگ بیان نموده بود: ستاد مبارزه با دوپینگ به ما می گوید 30 نمونه وزنه برداری ارسال شده و پاسخ همه منفی بوده است اما احساس ما این است که ارسال نشده است، در این شرایط اگر خدایی ننموده مسئله ای به وجود بیاید، چه کسی جوابگو است؟ آقایان باید شفاف برخورد نمایند و اگر من دارم اشتباه می کنم، بیایند تعیین نمایند که واقعا نمونه ها را ارسال نموده اند.

وی همچنین بیان نمود: به ما گفته شده که تست ها ارسال نشده اند و وقتی ارسال نشده از کجا می دانند مثبت بوده است یا منفی؟ اگر تست ها را نفرستاده اند و مشکل اقتصادی دارند واقعیت را بگویند تا من هم تکلیف را بدانم!

پس از آن اما قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ (نادو) 13 بهمن ماه در رابطه با اظهارات رییس فدراسیون وزنه برداری مبنی بر ابهام در ارسال نمونه های دوپینگ این رشته ورزشی به وبلاگ مهر شرح داد و اظهار داشت: این اظهارات درست نیست و به صورت کلی در سال 2020 در رشته وزنه برداری 79 نمونه دوپینگ از ورزشکاران این رشته اخذ شده که از این تعداد 42 نمونه گیری در دو ماه اول سال میلادی انجام و همه نتایج دریافت شد.

وی ادامه داد: از 15 تا 20 آذرماه نیز 27 نمونه از ورزشکاران این رشته اخذ و این کیت ها 26 آذرماه به آزمایشگاه کلن آلمان ارسال شد، همچنین 25 دی ماه امسال نیز از 10 ورزشکار رشته وزنه برداری نمونه دوپینگ گرفته و هفتم بهمن ماه به آزمایشگاه کلن ارسال شد و شش تا هشت هفته زمان می برد تا نتایج نمونه های اخذ شده به دست ما برسد و در رابطه با نمونه های وزنه برداری با تاخیر روبه رو شده ایم و در این رابطه با آزمایشگاه کلن مکاتبه نموده ایم.

حال اما غلامرضا نوروزی، رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در گفت وگو با وبلاگ مهر، از تعیین شدن نتیجه نمونه های گرفته شده دوپینگ در رشته وزنه برداری جز در چند مورد اطلاع داد و اظهار داشت: پاسخ نمونه های گرفته شده به آزمایشگاه کلن آلمان ارسال شد و جواب تست ها دریافت به فدراسیون وزنه برداری اعلام شده است و خوشبختانه هیچ مورد دوپینگی وجود نداشته و تمامی تست ها تا کنون منفی بوده است.

وی اضافه کرد: صرفا نتیجه چند تست باقی مانده که یا هنوز آزمایش مربوط به آن ها از سوی آزمایشگاه مدنظر قرار نگرفته یا نیازمند آنالیز و مطالعات بیشتر هستند و به محض تعیین شدن بلافاصله نتیجه به فدراسیون وزنه برداری اعلام می گردد.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه فرآیند زمانی تعیین شدن نتیجه تست های دوپینگ با توجه به شرایط موجود از جمله شیوع ویروس کرونا و ارسال و بازگشت آن ها از آلمان، اظهار داشت: بازه زمانی تعیین شدن نتایج نمونه های دوپینگ ورزشکاران، به دلایل ذکر شده، نسبت به قبل افزایش یافته، اما تاکید می کنیم که فدراسیون ها دغدغه ای برای ارسال و تعیین شدن نتایج نمونه ها نداشته باشند، چراکه فدراسیون پزشکی ورزشی در هماهنگی با فدراسیون های ورزشی و به ویژه روسای فدراسیون ها، اقدام خواهد نمود.

نوروزی با بیان اینکه فدراسیون هایی نظیر کشتی، وزنه برداری و تکواندو با فشار المپیک همراه هستند، خاطر نشان کرد: طبیعتا این فدراسیون ها در رابطه با نتیجه نمونه های دوپینگ دغدغه دارند و فدراسیون پزشکی ورزشی تمام کوشش خود را به کار می گیرد که علی رغم تمام مسائل موجود، نتیجه نمونه های اخذ شده، در کوتاه ترین زمان ممکن تعیین گردد و دغدغه ای در این رابطه وجود نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نتیجه نمونه های دوپینگ وزنه برداران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه نمونه های دوپینگ وزنه برداران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید