معماری و عمران

دو عرضه اولیه در راه است

بازار فرابورس فردا شاهد عرضه اولیه نماد کیا و بازار بورس نیز شاهد عرضه اولیه نماد ثامید در روز چهارشنبه خواهند بود.

1 آبان 1399

آغاز نقشه برداری دیجیتال در عرصه محوطه های میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عاطفه رشنویی بیان کرد: نقشه برداری با ابزارهای بروز، سرعت، دقت و کارایی بیشتری در نمایش، پایش و مستندنگاری محوطه های تاریخی و باستانی فراهم می کند.

21 مهر 1399

پوراف همه را درمان می کند، کسی نیست او را درمان کند!

خانواده های زیادی برای درمان امراض به این مکان آب درمانی مراجعه می کنند اما دریغ از یک راه مناسب ، عدم نصب تابلو راهنمایی و نظافت و ... این در حالی است که پوراف از شناسنامه های گردشگری و جاذبه درمانی این شهرستان محسوب می شود، گویا به فراموشی سپرده شده و...

17 شهریور 1399

افت 794 واحدی شاخص بورس تهران، 21 هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه معامله شد

با وجود اینکه شاخص کل بورس تهران امروز با کاهش 794 واحدی روبرو شد، اما ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس ایران به بیش از 21 هزارمیلیارد تومان رسید.

21 مرداد 1399

امنیت، ویژگی مهم قزوین برای رشد و توسعه گردشگری است

نماینده منتخب مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: امنیت از مهم ترین ویژگی های استان است که در کنار مردم خوش ذوق، فرهنگ دوست و هنرمند بستر مناسبی برای رشد گردشگری، احیای میراث فرهنگی و معرفی شایسته صنایع دستی فراهم کرده است.

9 مرداد 1399

طرح ترافیک فردا اجرا نمی گردد ، آنالیز طرح در ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور روحانی

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه طرح ترافیک فردا شنبه 13 اردیبهشت ماه اجرا نمی گردد، گفت: در هفته پیش رو در ستاد ملی مقابله با کرونا که احتمالا رئیس جمهور هم در آن حضور خواهد داشت، تکلیف طرح ترافیک تهران مشخص خواهد شد.

8 تیر 1399

معرفی کوتاه تعدادی از زیباترین معابد هند

بناهای تاریخی و باستانی باقی مانده در کشورهای مختلف یکی از راه های شناخت فرهنگ، هنر و معماری آن سرزمین به حساب می آیند. اما، در این میان بناهای مذهبی به جا مانده بدلیل داشتن ارزش و قرب بیشتر دارای شکوه و جلال بالاتری بوده و مکان های مناسبتری برای پی بردن...

7 تیر 1399

آشنایی با جاذبه های تاریخی بیرمنگام , انگلیس

جاهای دیدنی بیرمنگام انگلیسجاهای دیدنی بیرمنگام : اگر می پرسید شهر بیرمنگام کجاست؟، باید بگویم، جایییست که زمانی دهکده ای کشاورزی بیش نبود، اما اکنون دومین شهر پرجمعیت بریتانیای کبیر و انگلستان می باشد.

27 خرداد 1399

دانشگاه آزاد اسلامی آستانه اشرفیه

انتخاب واحد و رشته های تحصیلی (مقطع کاردانی ناپیوسته، کاردانی پیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد) و دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی آستانه اشرفیه، سایت رسمی و راه های ارتباطی ...

20 اردیبهشت 1399

چابهار، ساتراپی چهاردهم هخامنشی

چابهار در جنوب شرق ایران، در استان سیستان و بلوچستان، جایی که دریای عمان به اقیانوس هند می پیوندد، واقع شده است. می توان آن را گرم ترین نقطه کشور در زمستان و خنک ترین بندر جنوبی در فصل تابستان دانست. شاید به نظر عجیب برسد که این شهر خنک ترین بندر ایران...

12 اسفند 1398

آخرین جزئیات از تکمیل عرشه پل خاوران

عباسی گفت: کند شدن فعالیت عمرانی پروژه عرشه پل خاوران به دلیل معارضان موجود در منطقه است.

29 دی 1398

چشم انتظار سقفی کوتاه اما مطمئن

مردمان ساکن در بافت فرسوده استان کردستان همچنان چشم انتظار تحقق وعده های مسئولان و سقفی کوتاه اما مطمئن برای ادامه زندگی خود هستند.

25 دی 1398

رو در رو با شهردار منطقه 6 در حضور معتمد محله

دیدار مردمی دوشنبه ها از ساعت 9 شروع می گردد، اما زمان انتها آن تعیین نیست. دیداری که بی واسطه و چهره به چهره انجام می گردد و مردم از مشکلاتشان می گویند. دیدار های مردمی تورج فرهادی شهردار منطقه 6 با مناطق دیگر تفاوت دارد.

16 دی 1398

تشکر مودی از عمران خان برای همکاری مرزی

نخست وزیر هند از همتای پاکستانی خود به خاطر همکاری در زمینه بازدید زائران هندی از نیایشگاه سیک، تشکر کرد.

9 دی 1398