سلامتی و پزشکی

پرونده ثبت جهانی هگمتانه در آستانه ارسال به یونسکو

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: پرونده ثبت جهانی منظر تاریخی هگمتانه تا همدان تکمیل و در وزارت میراث فرهنگی در حال ویرایش نهایی است و پس از این مرحله ترجمه و به یونسکو ارسال می گردد.

9 مرداد 1400

خبر رئیسی از شروع تزریق واکسن ایرانی کرونا به زودی

خبرنگاران : معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اوایل هفته گذشته قرار بود حدود سه میلیون دُز واکسن خارجی به دست ما برسد که این اتفاق نیفتاد، ضمن آن که قرارداد ما با کوواکس هم دریافت 16.8 میلیون دُز واکسن است که تا...

29 تیر 1400

اعلام اولویت های صنعتی و معدنی

خبرنگاران : فهرست اولویت های صنعتی و معدنی با رعایت ملاحظات آمایشی و تعادل بخشی منطقه ای در 9 سرفصل به تایید و تصویب هیات دولت رسید.

26 تیر 1400

آیا امکان کوچک سازی دولت وجود دارد؟

زهرا کریمی استاد دانشگاه در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: دخالت دولت در اقتصاد ایران و بزرگی اندازه دولت ها یکی از موانع شکوفایی مالی به شمار می رود. صاحبنظران و اقتصاددانان اغلب تأکید می نمایند که کوچک سازی دولت به افزایش کارایی و در نهایت بهبود وضع...

21 تیر 1400

علامت اصلی ابتلا به ویروس کرونا در افراد واکسینه شده

به نقل از اسپوتنیک؛ بر اساس اطلاعات مربوط به تحقیقات ZOE COVID Symptom Study، عطسه مداوم ممکن است یکی از علائم ابتلا به کووید 19 باشد. این نشانه اغلب در افرادی بروز می نماید که بعد از واکسینه شدن و به این ویروس مبتلا شده اند.

19 تیر 1400

نکاتی درباره استفاده طولانی از ماسک

لزوم استفاده از ماسک به عنوان روشی برای پیشگیری از ابتلا به کووید-19 موضوعی تایید شده است اما استفاده طولانی مدت از آن در عین حال در بعضی اشخاص و شرایط می تواند موجب خشکی و بوی بد دهان گردد.

16 تیر 1400

قیمت 44 مدل اتو پرسی در بازار

امروزه یکی از مهم ترین چیزی که همه افراد به آن توجه مینمایند لباس است. پوشیدن لباس مناسب و تمیز همواره از هر لحاظ برای افراد مفید است برای مثال اگر همواره لباس تمیز و اتو شده بپوشید تاثیر بسیار مفیدی بر روحیه شما دارد. وقتی وارد جمع میشوید مردم شمارا از...

15 تیر 1400

نشانه این بیماری خطرناک خواب آلودگی در طول روز است

خبرنگاران:یک وبسایت پزشکی از یک بیماری جدی گزارش داد که علائم آن با توجه به سبک و زمان خواب یک فرد، به ویژه در افراد مسن، ظاهر می گردد.

6 تیر 1400

فروش بی سابقه سلاح درآمریکا طی سه ماه

بنابر تازه ترین گزارش ها فروش سلاح در سه ماه نخست سال 2021 در آمریکا به 5.5 میلیون قبضه اسلحه رسید که از سال 1999 میلادی سابقه نداشته است.

5 تیر 1400

صدور احکام همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی پس از تامین اعتبار

وزیر علوم در نشستی اعلام نمود اقدامات مربوط به همسان سازی حقوق اعضای هیات اجرا شده اما صدور احکام مربوط به این افزایش بلافاصله پس از تامین اعتبار لازم، انجام خواهد شد.

1 تیر 1400

خبرنگاران ستاد صیانت از جمعیت در وزارت بهداشت تشکیل می گردد

تهران - خبرنگاران - با دستور سعید نمکی به معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، کمیته ستادی صیانت از جمعیت با مشارکت معاونت های بهداشت و درمان این وزارتخانه تشکیل می گردد.

27 خرداد 1400

سخنگوی وزارت بهداشت: 15 درصد از بستری بیماران کرونایی در کشور کم شد

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کاهش 15.2 درصدی در تعداد بیماران بستری به علت ویروس کرونا نسبت به هفته قبل، خبر داد.

24 خرداد 1400

ابتلای بیش از 159 میلیون نفر به کرونا در جهان

بر اساس آمار، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از 159 میلیون نفر، شمار جان باختگان به بیش از 3 میلیون و سیصد هزار نفر و تعداد بهبودیافتگان به بیش از 137 میلیون نفر افزایش یافت.

20 خرداد 1400

مجلس به هیچ وجه اجازه پولی شدن واکسن و اینکه پولدار ها در اولویت قرار گیرند نمی دهد

شیخی مبارکه با اشاره به اینکه رویکرد مجلس در بحث واکسیناسیون عدالت اجتماعی و عدم تبعیض است، تأکید کرد: مجلس به هیچ وجه اجازه این امر را نمی دهد که واکسن پولی گردد و یا پولدار ها در اولویت واکسن قرار بگیرند.

10 خرداد 1400

امتحانات نیمسال دوم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به صورت مجازی برگزار می گردد

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تمامی امتحانات نیمسال دوم تحصیلی 1400-1399 این دانشگاه به صورت مجازی برگزار می گردد.

10 خرداد 1400

قصه هایی که از کنارشان رد می شویم

گاهی به راحتی از آن ها عبور می کنیم و گاهی هرچند که دیده می شوند اما دست مایه اهداف دیگری هستند؛ قصه هایی که زندگی آدم ها را روایت می نمایند در حالی جای شان در هنر و ادبیات خالی است که به نمایش تکراری صداوسیما تبدیل شده اند.

6 خرداد 1400

ابلاغ نشدن ممنوعیت کرونایی هند و پاکستان

خبرنگاران : مدیرکل ترانزیت و حمل ونقل بین المللی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: تا به امروز به غیر از اعلام شفاهی سخت گیری بیشتر برای تردد مسافر و کالا از مرز پاکستان، هیچ ممنوعیتی برای سازمان ابلاغ نشده است اما هر مصوبه ای ابلاغ گردد...

1 خرداد 1400

افزایش تماس با اورژانس 115 در موج چهارم کرونا

تهران (پانا) - رئیس سازمان اورژانس کشور گفت تماس با اورژانس 115 در موج چهارم کرونا افزایش پیدا نموده است، البته قسمت اعظم این تماس ها، با مشاوره و دادن اطلاعات حل می گردد.

28 اردیبهشت 1400

حمله قلبی و سکته مغزی سهم کارگران شیفت شب

یک مطالعه هشدار می دهد که کارگران شیفتی بیشتر دچار حمله قلبی یا سکته مغزی می شوند.

22 اردیبهشت 1400

توصیه هایی برای حفظ سلامت بچه ها در مقابل کرونا

فارس/کارشناس ارشد ویژه نوزادان و دکترای تخصصی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: ویروس کرونای انگلیسی بر روی بچه ها هم می تواند تاثیر داشته باشد و بچه ها را نیز مبتلا به بیماری کووید کند به همین دلیل توصیه می گردد تا جایی که امکان دارد بچه ها در اجتماعات...

13 اردیبهشت 1400
تعداد: (208)