گذراندن 2 واحد درسی آمادگی در مقابل حوادث و بلایا برای رشته های علوم پزشکی اجباری می گردد

به گزارش وبلاگ مهر، طبق اعلام وزارت بهداشت، برنامه ریزی جهت تدوین ارائه درس آمادگی در مقابل حوادث و بلایا در قالب دو واحد درسی اجباری برای کلیه رشته مقاطع علوم پزشکی در دست اقدام است.

گذراندن 2 واحد درسی آمادگی در مقابل حوادث و بلایا برای رشته های علوم پزشکی اجباری می گردد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ مهر به نقل از وزارت بهداشت، در راستای تدوین سند راهبردی آموزش مدیریت بحران در نظام سلامت و پیگیری وظایف حوزه آموزش در قانون مدیریت بحران کشور، برنامه ریزی جهت تدوین ارائه درس آمادگی در مقابل حوادث و بلایا در قالب دو واحد درسی اجباری برای کلیه رشته مقاطع علوم پزشکی در دست اقدام است.

در نشست مشترک کمیته پدافند غیرعامل و شورای سیاستگذاری سلامت در حوادث و سوانح وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در محل سازمان اورژانس کشور و با حضور کولیوند رئیس سازمان، نماینده سازمان پدافند غیرعامل و نمایندگان حوزه های مختلف وزارت بهداشت برگزار گردید گزارشی از اهم اقدامات اجرا شده در راستای وظایف حوزه آموزش که در قانون مدیریت بحران تکلیف شده است، توسط امیر احمد اخوان مشاور اجرایی معاونت آموزشی ارائه شد.

اخوان با اشاره به تشکیل شورای راهبری در معاونت آموزشی جهت تدوین سند راهبردی آموزش مدیریت بحران در نظام سلامت و پیگیری وظایف حوزه آموزش در قانون مدیریت بحران کشور اضافه نمود: برنامه ریزی جهت ارائه درس آمادگی در مقابل حوادث و بلایا در قالب دو واحد درسی اجباری برای کلیه رشته مقاطع علوم پزشکی اجرا شده است.

وی در خاتمه اظهار داشت: طراحی دوره های آموزش مهارتی مدیریت بحران در نظام سلامت، برنامه ریزی برای آموزش مدیران و کارکنان نظام سلامت با همکاری معاونت توسعه مدیریت و منابع و موسسه عالی تربیت و توسعه مدیران نظام سلامت و تشکیل مرکز عملیات بحران معاونت (DOC) از اهم اقدامات اجرا شده در معاونت آموزشی است که با همکاری سازمان اورژانس کشور اجرا شده و ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گذراندن 2 واحد درسی آمادگی در مقابل حوادث و بلایا برای رشته های علوم پزشکی اجباری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گذراندن 2 واحد درسی آمادگی در مقابل حوادث و بلایا برای رشته های علوم پزشکی اجباری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید